omlouvám se, zkusila jsem zabít Ainowu
ta mrcha jenom utekla

Srpen 2015

Underground #9 (We're the things...)

27. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky) |  Bezčasí

We're the things that love destroyed.

Byla jsi ta píseň, která mi uvízla v hlavě. Jediná píseň, kterou jsem kdy miloval, pouštěná znovu a znovu a znovu.
(Fall Out Boy - Favourite Record)
Nicolas.
Náhody neexistujou, řekla mi kdysi jedna holka.
A jestli jo, tak mám nejspíš vážně dobrou karmu.

Máš zlámaný nehty

23. srpna 2015 v 22:00 | Ainowa |  Píšu
Máš zlámaný nehty, olupuje se ti z nich černej lak a pozorné oko by si všimlo, že se za těmi nehty zachytily zbytky krve. Máš rozcuchaný vlasy, rozmazaný linky okolo očí a brečíš. Máš na sobě tričko s logem Beatles, roztržený rifle a boty jsi někde zapomněla. Utíkáš.
Nepřemýšlej. Utíkej!

Underground #8 (Take all the noise...)

20. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky) |  Bezčasí

Take all the noise and make it into music.

Dáváš mi naději věřit, že je tu způsob, jak nechat minulost za sebou.
(Skillet - Hard To Find)
Nicolas.
Vaši "kamarádi" vás jenom tolerují, protože se znáte už věky, ale dávno nemáte nic společnýho. Potkáváte desítky známých, ale nikomu z nich nemůžete důvěřovat. K tomu se vám prokázala porucha, navštěvujete terapeuta, opustil vás jediný blízký člověk, museli jste přerušit vejšku a bydlíte u rodičů. Smůla? Možná. Bůh by mě musel nenávidět, škoda jen, že na žádného nevěřím.

Svět za zrcadlem

15. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa |  Píšu
Stála jsem před zrcadlem, na sobě svý nejlepší černý šaty. Nervózně jsem je popotahovala trochu výš, snad ze strachu, že by mohlo být vidět příliš mnoho. Jenže měly příliš dlouhá ramínka a byly příliš krátké na to, abych se v nich mohla cítit dobře. Neměly rukávy a i když nerada ukazuju ramena, ten den byl něčím výjimečný. Možná i proto jsem kanady, jak je k šatům obyčejně nosívám, vyměnila (jen pro jednou) za lodičky.

Underground #7 (I'll run in circles)

13. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky) |  Bezčasí

I'll run in circles.

Křičíme ve tmě, zatímco jen hrajeme svý role. Takže budu dál hrát, že nevím co se děje.
(Icon For Hire - Make A Move)
Rhiannon.
Těžko jsem mohla získat lepší příležitost k tomu, abych o něm něco zjistila. Dokázal by snášet mý nálady, zlé poznámky, které trousila Abby, Anettino kňourání a Oliverovy problémky? O pár minut později už jsme mířili k mé dodávce.
"Nevadí ti Icon For Hire, že ne?" Spoustu lidí hlasitá hudba (a obzvlášť taková, kterou poslouchám já) prostě odradí.
"Vlastně, no, moc je neznám." Vypadal šíleně nervózní.
"Vážně? Tak to se asi musíš pohybovat okolo jiný hudby…"

Rozhlédněte se.

8. srpna 2015 v 1:32 | Ainowa |  Píšu
Strašně obdivuju lidi, co dokáží psát prostě jen tak. Zavřou se do místnosti, připraví si kafe, sednou si k počítači a jen tak z ničeho dostanou nápad. Dokáží psát třeba několik hodin a ani si neuvědomují, kolik času vlastně uplynulo. Sedí sami v tichu a všechny pocity, které napíší, jsou vymyšlené. Neexistují.

Underground #6 (You can't...)

6. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky) |  Bezčasí

You can't live until you die.

Protože oni tě ani neznají. Vidí jenom jizvy.
(Sixx:A.M. - Skin)
Rhiannon.
Takový to do toho dne bylo. Zmatený, šílený, trochu smutný. A co jsem měla dělat na další schůzce zoufalců? Seděla jsem tam a poslouchala všechny ty prázdný řeči. Abby, Oliver, Anette, Faith, Lenny a další a další. Včetně nových tváří. Snad ze zvyku jsem je sjela pohledem. Rádobysexy holka, co se s někým odsud vyspí a už se tu nikdy neukáže. Jayde. Blonďáček, který by nejraději říkal pravdu - ten to tu dlouho nevydrží. Johnny. Slušňáček s neslušností v očích, možná bude na schůzky chvíli chodit, ale rozhodně nikdo, s kým bych dokázala vést rozhovor. Sebastian.
A přece mi další dvě osoby padly do oka.

Mlčíme

2. srpna 2015 v 21:14 | Ainowa |  Píšu
"Vyměň hudbu, jo?" broukneš na mě. Nečekáš na odpověď a já se s žádnou neobtěžuju. Místo z přihrádky v palubce ale cédéčko vytahuju z tašky.
"Novej mix?" Usmíváš se. Zatímco ty jsi vždycky miloval tu svou klasiku - Foo Fighters, Pearl Jam, Nirvana, Green Day a Offspring (a proti tomu jsem nikdy nic neměla), já trochu experimentovala a dávala šanci i novým skupinám.
"Playlist," podotkla jsem. "To kvůli tvýmu rádiu to vždycky vypaluju."
"Nebuď k němu krutá," směješ se a poplácáváš volant. Že miluješ svůj vrak a říkáváš mu auto, to všichni vždycky věděli. "Jen žádný Hollywood Undead."
Protáčím oči, ale ten den mi do smíchu moc není. Se začátkem Let It Die od Foo Fighters se nám oběma ale na tváři usadí malý úsměv. "Dobře jsme tě vychovali, ne? Lepší bratránky sis nemohla přát."
Oba se pozastavíme nad množným číslem. Vztahy v rodině nikdy nebyly ideální, no poslední dobou se to vyhrotilo natolik, že tvůj bratr se mnou ani trochu nemluví.
Jasně, vaše malá anarchistka.
Pouhý kecy.