omlouvám se, zkusila jsem zabít Ainowu
ta mrcha jenom utekla

Vzhůru nohama

20. září 2015 v 13:09 | Ainowa |  Píšu
Ležíš na koberci a prohlížíš si všechny ty zaprášený, potrhaný plakáty. Vzhůru nohama vypadají lidé na nich úplně jinak, snad ještě smutněji a zapomenutěji než předtím. Ty falešný úsměvy idolů, které už dávno neobdivuješ.
Ležíš na koberci, který už dávno potřeboval vyčistit. Z prachu se ti chce trochu kýchat. I když, co ty víš, třeba je to tou zpropadenou rýmou. Ani ta ti ale nezabránila sníst tolik zmrzliny, kolik se do tebe vešlo. Na tyhle stavy ti víc pomáhá jen kafe a prášky. Žádnou z těch věcí jsi nevynechala, vždyť prázdej hrnek od kafe leží jen kousek od tebe.


Kdyby se tě někdo zeptal, proč píšeš to, co vlastně píšeš... Co bys odpověděla? Jak bys vysvětlila, že píšeš o smrti. Nenávisti. Nešťastný lásce. Závislostech. O všem špatným, co jsi kdy potkala.
Dokázala bys říct, že je to kvůli špatnýmu světu? Že tak trochu nenávidíš ty šťastný konce, protože v realitě žádný šťastný konce nejsou? Píšeš přece jen o tom, co je okolo tebe. Chceš lidem ukázat, co přehlížejí. Přehlížejí, že jejich známí do sebe v jednom kuse sypou prášky. Nechtějí vidět, jak všichni upadáme do stejných stereotypů, jak jsme strašně šediví. Všichni ignorují tu společnost, která vyžaduje, aby se holky předváděly v šatech a pak je hodnotí. Je moc tlustá! Vidělas ty její nohy, proboha, fuj. Co to má sakra na sobě? A ty ramena, sakra, to jsou jizvy? Je ti zle z toho, že jsi tý společnosti součástí. Nemůžeš vystát ty naoko milý lidi. Tu "závidím-závidíš-závidíme" společnost. Ale to je vlastně v pořádku, říkáš si. Pouze ti, kteří vidí svět ve stejných barvách, budou tyhle věci číst. A nikdy nic nezměníš, nikdy si tě nikdo nevšimne. A to je ono, ne? Psát si, tiše, anonymně, s ironickým úšklebkem na tváři a nenávistí v srdci.
To poslední, co jsi kdy chtěla, bylo, aby někdo zjistil tvý jméno. Tvou pravou tvář. Aby někdo zjistil, že ta brýlatá holka s falešným úsměvem píše svý černý myšlenky.
Protože ve skutečnosti jsi součástí povrchní společnosti, kterou tak nenávidíš.

Ležíš na koberci a přemýšlíš, co se stalo s tou malou rockerkou. S tou holkou, co si nechala nabarvit vlasy a nosila roztrhaný džíny a vytahaný trička a za svou jedinou flanelku by položila život. S tou holkou, která kašlala na společnost a na lidi a milovala svou hudbu a svý volný oblečení a svý obarvený vlasy a svůj smutnej život. Kam se poděla?
Vidíš ty starý plakáty a říkáš si, jak je to dlouho. Green Day. Black Veil Brides z dob, kdy měli obličeje jak použitý malířský plátno. Klus, když ještě vypadal jako milej a stydlivej kluk. All Time Low. My Chemical Romance, kde má Gerard černý vlasy. Beatles. Dole, trochu stranou od ostatních je ještě jeden míň kvalitní, na něm Nikki Sixx.
Určitě bys strašně ráda řekla, že je to všechno minulost. Moc dobře ale víš, že není. Že možná nejsi ta holka, co je bezmezně zbožňovala, ale tu hudbu máš v srdci pořád. Že bez sluchátek stále ještě neuděláš ani krok, hudba ti pořád pomáhá utéct před světem.
A je úplně jedno, jestli ti tam zrovna hrají Green Day, Mötley Crüe, Arch Emeny, Hollywood Undead, Sixx: A.M. nebo něco úplně odlišnýho. Možná jsi někde uvnitř pořád ta bláznivá rockerka. Jen se schovává za tu holku bez tváře, schovává se za někoho, kdo se snaží splynout s davem.
Schovává se, protože si nemůže pohlédnout do obličeje.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 living-on-the-run living-on-the-run | Web | 20. září 2015 v 15:44 | Reagovat

"Je ti zle z toho, že jsi tý společnosti součástí. Nemůžeš vystát ty naoko milý lidi. Tu "závidím-závidíš-závidíme" společnost." Úžasný. Jedním slovem. Prostě perfektní. A co je špatnýho na tom být bláznivá rockerka? :) Podle mě je to skvělý. :D

2 Ainowa Ainowa | Web | 20. září 2015 v 19:19 | Reagovat

[1]: Díky ^^ Na rockerce nic špatnýho není. Jen se nechala zastrašit společností.

3 Niana Niana | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 16:54 | Reagovat

Ú-Ž-A-S-N-Ý-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama