omlouvám se, zkusila jsem zabít Ainowu
ta mrcha jenom utekla

Prosinec 2016

Bílá je strašně neosobní.

10. prosince 2016 v 18:48 | Ainowa |  Píšu
Bílá je strašně neosobní. Nemocniční.
Pokoj. Bíle vymalovaný, postel se světlým povlečením. Jednoduchej, vlastně celkem moderně zařízenej, ale stejně z něj mám nepříjemnej pocit. Skříň a v ní jednobarevný košile a džíny a obyčejný sukně.
Šediví lidé v jejich neosobních krabičkách. S jejich milým, průměrným životem.
Prášek, sklenice vody a příjemný nic. Komu že to vlastně vadila ta neosobnost?

Ministerstvo to s námi myslí dobře

3. prosince 2016 v 16:54 | Ainowa
Tak nám ministerstvo rozhodlo, že musí ze škol zmizet automaty se vším nezdravým. V naší škole nová vyhláška okamžitě zvedla vlnu nevole, malá skupina studentů se závislostí na kofeinu se dokonce pokusila o defenestraci. Vedení školy se ohradilo, že proti vyhlášce nic nezmůže, nicméně vzpouru úspěšně potlačilo zpřístupněním varné konvice.
Tím se vyřešil problém s nedostatkem kofeinu, ale utišit hladovějící tak jednoduché nebylo. Nechat studenty bez jídla by však učitelům zcela jistě narušilo výuku. Hladoví bývají protivní a vymýšlejí všelijaké zlo, zatímco najezení klidně pospávají.
Důsledek tohoto ministerského tažení proti nezdravému lze také snadno pozorovat v blízkému supermarketu. V průběhu vyučování je možno tu zahlédnout nejen množství studentů, ale také velkou část učitelského sboru. Proto každý den vznikají zajímavé situace.
Student se s mírným úsměvem natahuje pro bagetu s majonézou, stejnou, jakou si už několik let kupoval v automatu každý týden. Stejně tak po ní ale hmátne i pedagog. Vznikne kontakt, oba dva směřují pohledem jinam a za nevyslovené dohody o mlčenlivosti si každý kupuje své jídlo.

Nakonec však všichni musíme přiznat, že ministerstvo to s námi myslí opravdu dobře. Vždyť (ač je to v rozporu se školním řádem, který naštěstí stejně nikdy nebyl dodržován) se projdeme na čerstvém vzduchu a ještě nakoupíme levněji! I studenti se závislostí na kofeinu mohou být spokojení, nosí si teď z domova v termoskách kávu mnohem kvalitnější.