omlouvám se, zkusila jsem zabít Ainowu
ta mrcha jenom utekla

Bezčasí

Hole #2 (Hey, little drama queen.)

4. prosince 2015 v 17:33 | Ainowa

Hey, little drama queen!

Hej, ty malá královno dramatu, už jsi našla svýho zachránce?
(Green Day - Drama Queen)
Zoe.
Tušila jsem, že to nebude vřelý přivítání. Věděla jsem, že první nová rodinná večeře nebude nic příjemnýho. No, možná jsem se trochu pletla.
Lea, tátova přítelkyně, byla vlastně docela v pohodě.
Táta už tolik ne.
Lea mi vlastně zajistila celkem slušnou brigádu. Připravovat parodii na kafe v jednom z nejmainstreamovějších podniků jsem sice nikdy nechtěla, ale kdo ví? V tomhle špinavým městě se prý lidem občas plní sny…

Hole #1 (Life can be...)

9. listopadu 2015 v 19:12 | Ainowa

Life can be cruel and insane.

No, jestli si myslíš, že skutečná krása je zvnějšku, jsi hodně daleko od pravdy.
(Sixx:A.M. - Lies of the Beautiful People)
Zoe.
Stála jsem na obrovským autobusovým nádraží, na zádech batoh a okolo krku sluchátka. Malá holka ve velkým městě splněných snů. A i když jsem věděla, že na mě tátova nová, dokonalá rodinka čeká, nikam jsem nespěchala.
Takže jsem nejdřív zamířila k metru, snad proto, že jsem se po městě chtěla nejdřív trochu porozhlédnout. Než jsem se tam ale dostala, do oka mi padl malý, téměř schovaný obchod. Nad poloprůhlednými dveřmi visel zašlý nápis Hole, vedle něj se nacházel obrys vinylu. Už jenom tohle muselo většinu těch, kteří si všimli, okamžitě odradit. Já prostě seběhla těch pár schodů, s cinknutím otevřela dveře a ocitla se v obchodě s deskami. Všechno tam vonělo po mateřídoušce a kouři, trochu jsem ve vzduchu cítila i plíseň.
Za pultem nikdo nestál.

Underground #12 (And I see...)

10. září 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

And I see all the hidden lies.

Je to naše volba, máš být zrazen. Už je na čase, máš být opuštěn.
(Palaye Royale - The Underground)
Nicolas.
Neřekla na to už nic, jen z kapsy vytáhla klíče a rozsvítila na nich malou baterku. Prolezli jsme tlamou příšery ruku a ruce.
"Víš, ona často mluvila o smrti. Fascinovalo ji to. Jaký je asi umřít, ptala se občas. A já jí nikdy nedokázala odpovědět. Přemýšlela, jestli to hodně bolí, když tě rozjede vlak. Jednou se mne zeptala, jestli by se do Pekla dostala bez nohou, pokud by o ně před smrtí přišla. Tenkrát jsem jí řekla, že Peklo neexistuje.
Počítala, kolik prášků by mohla spolknout, aby se dostala na kraj života, ale nepřehoupla se přes něj. Pamatuju si na večer, kdy měla v ruce metr a zjišťovala, jak dlouhý lano by potřebovala na oběšení sebe samotný. Pak se tu smyčku učila vázat," povzdechla si. "Myslíš, že by to vážně udělala?"

Underground #11 (It should be...)

6. září 2015 v 10:03 | Ainowa (& Aky)

It should be easier to leave.

Mělo by být lehčí se nadechnout, mělo by být lehčí odejít.
(We Are Harlot - Easier To Leave)
Nicolas.
"Co ty tady?" Anette se z nějakého nepochopitelného důvodu usmívala od ucha k uchu.
Pokrčil jsem rameny. Ani jsem si nebyl jistý, koho přesně to vlastně hledáme.
"Že se vůbec ptám," protočila očima. "Rhia moc sdílná nebývá. Psala mi, že nás vyzvednete." Alkohol z ní tak táhl, až se skoro dělalo zle. "Ale víš co? Já, já si tě pamatuju," pokračovala trošku zmateně.
"Jasně, já vím," povzdechl jsem si a chtěl navrhnout odchod, ale ona ještě nedomluvila.
"Takhle jsem to nemyslela. Pamatuju si tě z předtím, víš?"
Zpozorněl jsem. Co to sakra blábolí?
"Pamatuju si tě, pamatuju, " broukala si tiše. "Vím, že jsi tam byl. V ten pátek, se Sophií. A já šla za Oliem, ale on nepřišel. Nikdy nepřijde, víš? Třeba to znamená, že mě nemá rád. Co myslíš ty?" Seděla a koukala na mě těma svýma obrovskýma, hnědozelenýma očima.

Underground #10 (It should be..)

3. září 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

It should be easier to breathe.

Hledal jsem důvod, proč neodcházet a zůstat, ale žádný mě nenapadl.
(We Are Harlot - I Tried)
Rhiannon.
Přiznávám, panikařila jsem. Měla jsem na ni vztek. A nevěděla jsem, co mám vlastně dělat. Sophie už měla být víc než dvě hodiny zpátky. Slibovala, že přestane s němi svými hrami, slibovala, že ty sliby bude plnit. Kecy.
Navíc jsem řekla Oliverovi, že ho vyzvednu trochu dřív. I s Anette.
Abby mi nezvedala mobil a Lennymu jsem ani volat nezkoušela. Už před týdnem básnil o tom rande s Jude. Krizová situace.
Nikkimu jsem nechtěla volat, jeho číslo mi sehnala právě Sophie. Když jsem se o něm totiž ve čtvrtek zmínila, na pár hodin zmizela. Vrátila se s úsměvem a jeho číslem, že ho má od jeho kamaráda. Prý by se mi mohlo hodit. Měla pravdu a já v tu chvíli jiné řešení neviděla.

Underground #9 (We're the things...)

27. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

We're the things that love destroyed.

Byla jsi ta píseň, která mi uvízla v hlavě. Jediná píseň, kterou jsem kdy miloval, pouštěná znovu a znovu a znovu.
(Fall Out Boy - Favourite Record)
Nicolas.
Náhody neexistujou, řekla mi kdysi jedna holka.
A jestli jo, tak mám nejspíš vážně dobrou karmu.

Underground #8 (Take all the noise...)

20. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

Take all the noise and make it into music.

Dáváš mi naději věřit, že je tu způsob, jak nechat minulost za sebou.
(Skillet - Hard To Find)
Nicolas.
Vaši "kamarádi" vás jenom tolerují, protože se znáte už věky, ale dávno nemáte nic společnýho. Potkáváte desítky známých, ale nikomu z nich nemůžete důvěřovat. K tomu se vám prokázala porucha, navštěvujete terapeuta, opustil vás jediný blízký člověk, museli jste přerušit vejšku a bydlíte u rodičů. Smůla? Možná. Bůh by mě musel nenávidět, škoda jen, že na žádného nevěřím.

Underground #7 (I'll run in circles)

13. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

I'll run in circles.

Křičíme ve tmě, zatímco jen hrajeme svý role. Takže budu dál hrát, že nevím co se děje.
(Icon For Hire - Make A Move)
Rhiannon.
Těžko jsem mohla získat lepší příležitost k tomu, abych o něm něco zjistila. Dokázal by snášet mý nálady, zlé poznámky, které trousila Abby, Anettino kňourání a Oliverovy problémky? O pár minut později už jsme mířili k mé dodávce.
"Nevadí ti Icon For Hire, že ne?" Spoustu lidí hlasitá hudba (a obzvlášť taková, kterou poslouchám já) prostě odradí.
"Vlastně, no, moc je neznám." Vypadal šíleně nervózní.
"Vážně? Tak to se asi musíš pohybovat okolo jiný hudby…"

Underground #6 (You can't...)

6. srpna 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

You can't live until you die.

Protože oni tě ani neznají. Vidí jenom jizvy.
(Sixx:A.M. - Skin)
Rhiannon.
Takový to do toho dne bylo. Zmatený, šílený, trochu smutný. A co jsem měla dělat na další schůzce zoufalců? Seděla jsem tam a poslouchala všechny ty prázdný řeči. Abby, Oliver, Anette, Faith, Lenny a další a další. Včetně nových tváří. Snad ze zvyku jsem je sjela pohledem. Rádobysexy holka, co se s někým odsud vyspí a už se tu nikdy neukáže. Jayde. Blonďáček, který by nejraději říkal pravdu - ten to tu dlouho nevydrží. Johnny. Slušňáček s neslušností v očích, možná bude na schůzky chvíli chodit, ale rozhodně nikdo, s kým bych dokázala vést rozhovor. Sebastian.
A přece mi další dvě osoby padly do oka.

Underground #5 a ½ (I've been...)

30. července 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

I've been living on the run.

Žila jsem na útěku, abych se osvobodila, abych mohla být divoká. Abych našla svý místo pod sluncem.
(Santa Cruz - Nothing Compares To You)

Pozn.: Tenhle díl je jen vsuvka mezi první částí děje (prvních 5 dílů) a druhou částí děje. Odehrává se právě mezi nimi - po Sophiině odchodu od Nikkiho a příchodu za Rhiou. Neprozradí nic nového. Klidně to můžete přeskočit, protože je to ta nejromatičtější věc, na jaké jsem se kdy podílela.
Znamená to, že už jsme skoro v půlce Bezčasí. Znamená to, že od příští části se to rozběhne a věci (snad) začnou dávat smysl. Věříte tomu? Protože já ještě pořád ne.

Rhiannon.
"Měla bych tě pozvat na rande," zasmála jsem se a plácla sebou do křesla. Měla bych vyšilovat, možná panikařit nebo něco, ale celou tuhle fázi popírání a nenávisti jsem úplně přeskočila. Asi na mě Sophie měla vždycky ten uklidňující vliv.
"To bys teda sakra měla," se smíchem na mě mrkla. Předtím... Než odešla, pořádně jsem se v ní nevyznala. A teď, když byla zpátky... Byla upřímnější. Nehrála ty svý hry, přestala s nimi.

Underground #5 (Another friday night.)

23. července 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

Another friday night.

Stále čekám, že mi zavoláš. Je to jednoduché, ale nedokážu to vysvětlit.
(American Hi-Fi - Another Perfect Day)
Rhiannon.
A ona tam seděla, opřená o dveře, oči zavřené. Všechno se mi vrátilo, žaludek udělal kotrmelec. Jedna moje část se chtěla otočit a přespat u Olivera, ale ta druhá věděla, že ji musím vyslechnout.

Underground #4 (I'll be anything...)

16. července 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)
Tvůj taťka je bohatej a tvoje máma vypadá tak dobře, zlato.
(Janis Joplin - Summertime)

I'll be anything that you want me to be.

Nicolas.
Můj život se stal strašně nezajímavým. Svou milou nudu mám ale tak trochu rád. Bydlení v podkroví u rodičů, studium nezajímavého oboru, zažitej pořádek ve věcech.
Dobře, přiznávám, mám svý chvilky. Není v tom nic špatnýho, potřebuju ve svým životě trochu vzrušení. Možná proto mi ty krádeže za to vždy stály.

Underground #3 (But you will...)

9. července 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)

Jsem pískem na dně přesýpacích hodin. Snažím se představit si sebe bez tebe, ale nejde to, protože bychom mohli být nesmrtelní. Jen ne na dlouho, ne na příliš dlouho.
(Fall Out Boy - Immortals)

But you will remember me.

Rhiannon.
Netušíte, jaký to bývá. Hlasitá hudba, většinou nějakej pop, a spousta světel. Nedýchatelnej vzduch a víc lidí, než by mi mohlo být příjemný. Oliver na barový židli se skleničkou v ruce.
Už tolikrát jsem si říkala, že bych ho v tom měla nechat. Že každej si za svý sračky může sám a sám se s nima musí taky vypořádat. Jenomže pak v jeden z těch obyčejnejch pátečních večerů zaklepal na dveře našeho bytu a byl... Byl zoufalej. Tím nepopírám, že takoví nejsme. My. Jsme ztracený existence, co si k sobě náhodou našly cestu. Společenskej odpad, co nesmí být na očích.
Ten pátek jsem ho viděla poprvý brečet.

Underground #2 (Life is...)

2. července 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)
Já vím, chceš jen vyhrát, kamaráde. Život je jen hra.
(Palaye Royale - Morning Light)

Life is just a game.

Rhiannon.
Téměř všechny v té místnosti jsem nemohla vystát. Parta zoufalců, co si každý týden vylévají srdíčko, sdělují si pokroky a předstírají, že jsou v pořádku.
Blbosti.

Underground #1 (You got to...)

30. května 2015 v 20:06 | Ainowa (& Aky)
Jsme mládež v davu lásky, bojujeme za mír, dokud slunce nedohoří.
(Palaye Royale - Die For Something Beautiful)

You got to die for something beautiful.

Nicolas.
Prý jsem v pořádku - už tři měsíce. Není to dost, ale není to ani málo. Říkají, že jsem silnej, mám to v hlavě v pořádku a že Krtci mi s tím vším pomůžou. Takže nemá cenu něco zapírat, ode dnešního dne jsem taky Krtek.
Víte, Krtci nejsou žádná oficiální organizace a vlastně se tak ani nejmenují. Je to něco jako anonymní alkoholici nebo narkomani, znáte to, je to na každým rohu. Jenomže Krtci "pomáhají" především místním studentům - lidem, co se kvůli závislostem, úchylkám a psychickejm problémům snažej nevyletět ze školy. Najdete tady hlavně dětičky z bohatejch rodin, co potřebujou papír o tom, že mají hlavu v pořádku. Nejsem jinej než oni. Privilegovaný dětičky s plnou peněženkou.
 
 

Reklama